


Bloemenmengsel D2 voor ecologische dakbegroeiing - Dakmengsel bloemrijk mengsel voor ecologische dakbegroeiing
Inheems in NederlandDit zijn de particuliere prijzen inclusief BTW.
Neem contact op voor grotere hoeveelheden.
Neem contact op voor de zakelijke prijslijst voor gemeenten en (groen)bedrijven.
Informatie
Omdat groene daken steeds belangrijker worden gevonden krijgen wij ook hier een kans om mooie inheemse planten toe te passen. Dankzij de initiatieven en de interesse van gemeente, bedrijven, maar ook particuliere klanten kunnen wij u nu een mooi mengsel aanbieden voor op uw dak. Naast nectar biedt dit mengsel een aantal planten die van belang zijn als waardplant voor vlinders!
Voor dit mengsel volstaan alleen daksubstraten die zijn gericht op goede waterbuffering, zodat er enige tijd vocht beschikbaar is na een regenbui. Substraatdiktes van 5 cm zijn vermoedelijk, om deze reden dan ook te dun.
Het mengsel is zorgvuldig samengesteld voor het extreme klimaat dat daken beheerst: droogte, hitte, wind, zon. Daarbij zijn alle genoemde bloemetjes in het mengsel niet zo tolerant voor droogte als de veelbeproefde Sedum-soorten. Drie inheemse Sedum-soorten zijn onderdeel van het mengsel.
In een "zakje" zit 25 gram, waarmee u 8-10 vierkante meter groendak kunt inzaaien.
Bestekteksten en infobladen (download)
Specificaties
Planttype: | Eenjarige plant, Tweejarige plant, Vaste plant, Gras |
Inheems/uitheems: | Inheems mengsel, Inheems in Nederland |
Licht: | zonnige plek |
Vocht: | droog |
Grondvoorkeur: | Lichte grond, Algemene gemiddelde grond, Kalkrijke grond |
Grondsoort: | zand, leemhoudend zand, kalkhoudende grond |
Voedselrijkheid: | zeer arme grond, arme grond |
Natuurlijke groeiplaatsen: | Grasland, Helling, Muren/stenen |
Bestuiving/nectar: | Vlinders, Bijen, Hommels, Zweefvliegen, Gaasvliegen |
Minimum geleverde aantal soorten in het mengsel: | 26 |
Zaaitijd:
De mooiste zaaitijd is juni tot en met oktober. Het vroege voorjaar is ook uitstekend, zolang er geen aanhoudende droogte wordt verwacht.
Zaaidichtheid van het mengsel:
Voor een redelijk bloemrijk resultaat is 3 gram per vierkante meter noodzakelijk.