Ga naar de hoofdinhoud Ga naar de zoekopdracht Ga naar de hoofdnavigatie

Bloemrijke bermen in Wolvega

Gewoon gras is ook maar saai 

Gemeente Weststellingwerf zaait al jaren voormalige gazons in met inheemse bloemenweidemengsels. Op de foto’s staan de bermen aan de Om den Noort nabij de nieuwe tunnel te Wolvega. Deze bermen zijn ingezaaid met onze akkerbloemenmengsels A6 en staat er keurig bij. Dit is voor een tijdelijke invulling, tot er verwilderingsbollen en een bloemrijk graslandmengsel in komt. 

Gemeente Weststellingwerf: 

“Gewoon gras is eigenlijk ook maar saai en daarom kiezen we voor bloemenweides. De wilde bloemen zijn veel fleuriger en is goed voor de fauna, de mens en de beeldvorming. Bovendien dragen we op deze manier bij aan de biodiversiteit. 

De gemeente Weststellingwerf gebruikt de mengsels van de Cruydt-Hoeck al jaren, ook al voordat Jasper Helmantel en Jojanneke Bijkerk het bedrijf overnamen. De Cruydt-Hoeck zit bij ons ‘om de hoek’. Dit is ideaal voor advies en maatwerk. 

We hebben bijvoorbeeld ook een wilde bloemenweide ingezaaid in Oldeholtpade, maar de bloemenweide wilde zich net niet goed ontwikkelen. Jojanneke Bijkerk is langsgekomen en heeft ons goed advies gegeven. De grond was iets te schraal en we zijn het nu enigermate aan het bemesten. We hebben ook met de Cruydt-Hoeck samengewerkt in een landschapsproject voor natuurlijke bestrijding van de eikenprocessierups. Jojanneke Bijkerk heeft voor ons een zadenmengsel op maat ontwikkeld van inheemse bloemen en planten die de natuurlijke vijanden van de eikenprocessierups aantrekken. Dit mengsel hebben we uitgedeeld aan onze bewoners en het project was een succes. 

We hebben in het verleden ook wel mengsels van andere bedrijven gebruikt, maar sinds een aantal jaar gebruiken we alleen bloemenweidemengsels van de Cruydt-Hoeck. De samenstelling is van kwaliteit, er wordt goed maatwerk geleverd, ze geven bruikbaar advies en hebben kennis over de grondsoort. Bovendien gebruiken zij alleen zaden van planten en bloemen die van nature in het gebied voorkomen. Er is dus geen flora vervalsing. 

Natuurlijk staat of valt het resultaat van de bloemenweide met het toepassen van het juiste beheer en de juiste omstandigheden. Dit verschilt natuurlijk per jaar. Over het algemeen zijn wij zeer tevreden over de resultaten en kunnen we Cruydt-Hoeck zeker aanraden.”




Advies nodig?

Klik hier voor het bloemenweide stappenplan. Kom je er niet uit? Neem dan contact op en vraag het een adviseur.

Andere blog/nieuws artikelen

Andere blogartikelen
  • Droog!
    Droog!
    Inheemse planten voor droge tuinen in de zon
    Mehr lesen
  • 'Niet Hortensia is het probleem'
    'Niet Hortensia is het probleem'
    Wel dat er weinig inheemse planten naast staan
    Mehr lesen
  • Mijn zadenmengsel komt niet op
    Mijn zadenmengsel komt niet op
    Hoe lang duurt het kiemen?
    Mehr lesen
  • Inheemse planten in de tuin
    Inheemse planten in de tuin
    In drie stappen
    Mehr lesen
  • Alles over wilgen
    Alles over wilgen
    Kies een wilg
    Mehr lesen
  • Meer variatie in beplanting en landschap
    Meer variatie in beplanting en landschap
    Interview met Lieveke Crombach
    Mehr lesen
  • In memoriam
    In memoriam
    Ids Toxopeus (1969-2025)
    Mehr lesen
  • Nieuw bankrekeningnummer
    Nieuw bankrekeningnummer
    Officieel bericht
    Mehr lesen
  • Adopteer een Straat
    Adopteer een Straat
    Interview met initiatiefnemer
    Mehr lesen
  • Een blijvende herinnering
    Een blijvende herinnering
    Een plek waar verdriet mag zijn en herinneringen opgehaald kunnen worden
    Mehr lesen
  • 'Het is rottig dat wij nodig zijn voor de biodiversiteit'
    'Het is rottig dat wij nodig zijn voor de biodiversiteit'
    Artikel in De Nieuwe Oogst
    Mehr lesen
  • Het belang van
    Het belang van
    genetisch inheems
    Mehr lesen